Çalışma Saatleri: Hafta İçi: 09:00-17:30

VFS Global

VFS Global

Bilgilendirme: Kuruluşumuz Alovizem Vize Danışmanlık, Konsolosluklar, Büyükelçilikler, Başkonsolosluklar, göçmenlik ofisleri ve noterler huzurunda başvuru sahiplerinin gerekli izinleri ile birlikte işlemlerini vekaleten yürütmektedir. VFS Global ofislerinden vize başvuruları yapabilmeniz için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Randevusuz başvurular ancak ölüm, sağlık, eğitim gibi elzem durumlarda kabul edilmektedir. VFS Global vize başvurularınız için öncelik detaylı bilgi almanız, başvuru esnasında oluşabilecek sorunları, gereksiz maliyet ve zaman kaybını ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Randevu soru ve sorunlarınız için 0312 911 24 23 numaralı çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz. 

VFS Global vize başvuru işlemlerinin yapıldığı ve gerekli randevuların oluşturulduğu merkezdir. Avrupa Birliği’ne bağlı bulunan 13 ülkenin vize başvurusu bu VFS Global Ankara merkezden yapılmaktadır. Yarı resmi özelliğine sahip bir kurum olan VFS Global, bahsi geçen 14 ülkenin konsoloslukları ile çalışmaktadır. Sağladığı kaliteli ve özgün çalışmalar neticesinde dünya çapında sayılı olan şirketler listesindeki yerini almıştır. 2017 yılı itibari ile 124 ülkede 2151 adet şube ile konsolosluk hizmetlerini yürütmektedir. Firmamız Alovizem Vize Randevu ve Bilgilendirme Servis Hizmetleri vize işlemlerinin eksiksiz olarak tamamlanmasında, vize onaylanma aşamalarının ve gerekli sürecin stressiz yürütülmesinde oldukça etkilidir. Yapacağınız seyahatlerde engel ile karşılaşmamak ve tam anlamıyla tüm işlemler halledilmiş bir şekilde başlangıç yapmak için sunulan hizmetlerden faydalanmanız mümkündür. Tüm sorular, aklınıza takılanlar ve işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

VFS Global Vize Başvuruları

VFS Global vize başvurusu yapılmak istenen ülkeler;

  • Fransa, Hollanda, İsveç
  • Avusturya, Çek Cumhuriyeti,
  • Belçika, Avustralya
  • Slovenya, Polonya,
  • Estonya, Norveç,
  • Finlandiya, Malta, Yunanistan,
  • Lüksemburg, Litvanya,
  • Letonya, İtalya şeklindedir.

VFS Global Başvuru Merkezi Ofis Adresleri: 

Ankara: İşci blokları Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 57/A (Regnum Sky Tower) Çankaya / Ankara

İstanbul (Harbiye): Hacıahmet Mah. Kurtuluşderesi Cad. No: 29/A Beyoğlu/İstanbul

İstanbul (Altunizade): Fahrettin Kerim Gökay Cad. No: 31 Euro İş Merkezi B Blok Altunizade/İstanbul

İzmir: Akdeniz Mah. Akdeniz Cad. Reyent İş Hanı No: 1/C Pasaport/İzmir

Gaziantep: İncilipınar Mah. 7 nolu Sok. Kaplama İş Merkezi Altı Şehitkamil/Gaziantep

Antalya: Yeşilbahçe Mah. 1480 Sok. Ulker Apt. No: 42/B Muratpaşa/Antalya

Antalya(Bodrum): Merkez Mah. Atatürk Bulv. No: 25 (Avenue AVM) Bodrum/Antalya

Bursa: Kükürtlü Mah. Kükürtlü Cad. Sedef Apt. No:3 Osmangazi/Bursa

Edirne: 1. Murat Mah. Talatpaşa Cad. No: 80 (Edirne Ticaret ve Sanayi Odası) Edirne

Kişiler özellikle ilk defa Schengen vize başvurusu yapacaklarsa, Firmamız Alovizem Vize Danışmanlık ofisimiz iletişime geçerek, gerekli olan bilgileri edinebilirler. Bu bilgi edinme işleminde oldukça fazla yarar vardır. Gerekli olan evrakları hazırlamada çok büyük kolaylık edinirler. Çünkü yapılacak olan ziyaretin amacı ve ona göre işlem yapılması büyük önem taşır. Hatta yanlış yapılan başvurular çoğu zaman ret cevabı gelmesine yol açar. Bu nedenle ön bilginin sağlanması mühimdir.

Schengen vizesi için gerekli olan tüm belge ve evraklar, belirtilen şartlarda ve eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Tam ve eksiksiz hazırlanan evrakların teslimi yapılmalıdır. Bu nedenle hazırlanacak olan evraklarla ilgili liste çok iyi kontrol edilmeli, teslim evvelinde üzerinden mutlaka geçilmelidir. Bu işlem vize alımını büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. VFS Global Ankara, yabancı ülkelerin konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş olan bir kurumdur. Bu yetki, gerekli olan evrakların mevcut sisteme girişini ve ilgili konsolosluğa teslimini kapsamaktadır.

Vize başvurusu öncesinde, pasaport kontrolü de sağlanmalıdır. Pasaportunuzun seyahat edilecek süreye uygunluk taşıdığından emin olmanız gereklidir. Pasaport geçerlilik tarihleri talep edilen vize bitim tarihinden sonra 3 ay geçerliliği olmasıdır. Gerekli evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayıp, parmak izi uygulama randevusu için harekete geçebilirsiniz.

Ticari Vize Başvurusu Hakkında Genel Bilgi

Ticari vizeler, turist vizelerine oranla çok daha fazla değer taşırlar. Ticari vize başvurusu yapılabilmesi için yabancı devletten gelen ticari bir davetiyeye ihtiyaç vardır. Bahsi geçen yabancı devletten gelmiş olan davetiye veya fuar için katılım belgesi yoksa bu vize başvurusu ticari kapsamda değerlendirilmemektedir. Bu konuyla ilgili tüm merak ettikleriniz için çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz. Ayrıca ticari vize başvurusunda bilmeniz gereken en önemli noktalardan biri de, yabancı ülkede kalacağınız otel konfirmelerinin konsolosluğa ibraz edilmesi gerektiğidir.

Aile, Akraba veya Arkadaş Ziyaretlerinde Bilinmesi Gerekenler

Burada da yurt dışından gelemsi gereken bir davetiye söz konusu olmaktadır. Bu davetiye yurt dışı belediyeden veya yabancılar şubeden onaylanmış olmalıdır. Yapılacak olan aile, akraba veya arkadaş ziyaretinin, bahsi geçen davetiye elinize ulaşmadan gerçekleşmesi mümkün değildir. Yapılacak başvuru işlemlerinin sürdürülebilmesi için AB ülkelerinde 1. derece yakın kişilerin olması gereklidir. Ancak bu şekilde, bahsi geçen kategoride ziyaret söz konusudur. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi çağrı merkezimizden sahip olabilirsiniz.

Turist, Erasmus (Öğrenci) ve Ulusal (Uzun Süreli) Vizeleri Hakkında Bilgi

Eğer başvurunuz turist vizesi kapsamında olacaksa, seyahat planlaması yapmanız gereklidir. Bu planlamada gezinizde yapılacak olan her şey olmalıdır. Uçak ve otel konfirmeleri, gerekli olan dilekçeler, gideceğiniz ülkeler ve göreceğiniz yerler hakkında tüm bilgi konsolosluğa ibraz edilmelidir. Gerekli olan seyahat planlamasını doğru yapmak ve diğer bilgilere erişmek için çağrı merkezimizden destek almanız mümkündür.

Yurt dışında eğitim almak isteyen kişilerin ya da eğitimini yurt dışında tamamlamak isteyenlerin alacağı vize Erasmus Vizesi’dir. Başvuru esnasında konsolosluğa teslim edilmesi gereken belge ve evraklar söz konusudur. Mutlaka okul kayıt belgesi, konaklama yapılacak olan yer, burs belgesi ve gelir evrakları teslime edilmelidir. Bu kategoride sadece eğitim söz konusudur. Yani eğitim almak dışında başka bir faaliyet söz konusuysa, bu kategoride değerlendirme sağlanamaz.

Bunlar dışında doksan günü aşkın süre ile Schengen ülkelerinde kalmanız gerekliyse, bu duruma olanak tanıyan geçici ikamet vizesi, Ulusal Vizedir.  Başvurular direk olarak konsolosluğa yapılmaktadır. Çünkü Ulusal Vize almak isteyen kişiler konsolosluklar tarafından mülakata tabi tutulmaktadır. Bu nedenle de bizler sadece randevu kısmında hizmet sağlamaktayız. Tüm bu vizeler hakkında aklınıza takıla her şey için bizlere ulaşmanız yeterlidir. Çağrı merkezimiz ve ilgili birimlerimiz size büyük yardım ve kolaylık sağlamaktadır.


Randevu için lütfen arayın.


+90 312 911 24 23